Forum sojuszu Dark Side of the Moon

DSM

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 01-01-2008 23:12:01

waldi_s

Administrator

12413969
Call me!
Skąd: Dublin
Zarejestrowany: 25-12-2007
Posty: 93
Punktów :   

Rozwoj

Nikogo z Was zapewne nie zaskocze, ze w poczatkowej fazie gry najwazniejszy jest rozwoj ekonomiczny. Pisze ten watek bo dzisiaj pozegnalismy jednego sojusznika a uni 57 stracilo gracza. Kolega nasz w nieodpowiednim momencie zaczal inwestowac we flote. Dodatkowo zapomnial ze na noc nalezy robic fs-y. Wykorzystal to ktorys z nocnych markow i rano ocknal sie ze strata 1/3 punktow. Moim skromnym zdaniem nalezy:
- inwestowac w ekonomie
- badania ale tylko te ktore beda nam niezbedne w tej fazie gry
- jak najszybciej uzyskac choc jedna kolonie
Jesli przez Wasza nieostroznosc zostaniecie zezlomowani przy wysokim poziomie ekonomicznym szybciej sie odbudujecie.

Offline

 

#2 02-01-2008 12:58:22

axel_oka

Ekspert

Zarejestrowany: 02-01-2008
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozwoj

Popieram - święte słowa

Offline

 

#3 02-01-2008 13:12:53

ray ban

Administrator

3382692
Skąd: ostrow wlkp
Zarejestrowany: 27-12-2007
Posty: 44
Punktów :   

Re: Rozwoj

a i jak bedziecie rozbudowywac kolonie to jesli bedzie miala do 100 pol  to ja skasujcie od razu  bo puzniej   bedzie duzy spadek w punktacji ja zostawiam tylko powyzej 160  ale najlepiej  jak maja ponad 200 i 300 pol oczywiscie jak chcecie budowac EKO

Offline

 

#4 02-01-2008 17:20:42

Magic

Gość

Re: Rozwoj

Zgadza się, ekonomia jest moim zdaniem ważniejsza. Flotę można zacząć budować dopiero na naprawdę wysokim poziomie kopalń na wszystkich koloniach. Bez tego nie ma przyszłości

 

#5 02-01-2008 21:23:30

axel_oka

Ekspert

Zarejestrowany: 02-01-2008
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozwoj

Tu się trochę nie zgodzę z Rayem. Załóżmy, że ktoś zaczyna gre - uzbieranie 10k mety 20k krychy i 10k deu na statek kolonizacyjny to jest nie lada wyzwanie, zalożenie kolonii, która jak się okazuje ma załóżmy 140 pól i zlikwidowanie jej odrazu opoznia rozwoj w grze. Ja bym proponowal rozwiniecie jej do momentu, aż stawianie kopalni stanie się kłopotliwe, ze względu na wymagane surowce. Produkowane surowce zwozic na matke i kolonizowac kolejne planety az do osiagniecia maksymalnej liczby planet i dopiero wtedy pozbywac sie najmniejszych. Wazne wg mnie jest tez to, aby poczatkowo kolonizowac planety w tym samym lub pobliskich ukladach - co znacznie ulatwi transport miedzy nimi ( bedzie krotszy), przez co jestesmy mniej podatni na farmienie przez lepszych graczy. Wiadomo przecież, że slabo rozwiniete napedy na poczatku gry sprawiaja ze transportery nawet na bliskie odleglosci lataja bardzo dlugo.

Offline

 

#6 02-01-2008 21:33:28

Magic

Gość

Re: Rozwoj

No tak, ale czy będziesz potrafił z czystym sumieniem tak rzutem na taśmę odjąć sobie tyle punktów? Za drugim razem trafi Ci się większa planeta, więc nie ma co kombinować... Jeśli planeta Ci nie pasuje, kasujesz ją, a gdy będzie gotowa do ponownego zasiedlenia, będziesz miał już surowce na kolejny kolonizator albo i sam kolonizator.

Swoją drogą 140 pól bym sam nie wykasował... Ale moja największa planeta na 18 uni miała coś ponad 300. Koło 320 pól... Ale nie jesteśmy w stanie zabudować nawet 200...

PS. Widzę, że Ty już masz kolonię. Jaka duża?

Ostatnio edytowany przez Magic (02-01-2008 21:36:39)

 

#7 02-01-2008 21:40:33

axel_oka

Ekspert

Zarejestrowany: 02-01-2008
Posty: 18
Punktów :   

Re: Rozwoj

Przy silnym eko - zabudowanie planety na ponad 100 pol to nie jest zaden problem. Moglbym i potrafilem odjac  sobie troche punktow, czy nawet kasowac planety z moonami. Po prostu nie ma co na starcie tracic czasu, na szukanie Bog wie jakiej wielkiej planety. To jest jeszcze zalezne od tego, jakie surowce sa Ci potrzebne. Najwieksze planety sa na polach 4,5,6. Najwiecej energii z satelit slonecznych na polu 1. Najwiecej deu z kopalni na polu 15 - poprostu zalezy czego potrzebujesz Ja jedną planete robilem zawsze ruchomą, tzn nie budowalem tam nic - kolonizowalem w roznych ukladach po to zeby miec baze wypadowa na farmienia i zlomowania, no ale to jeszcze bardzo dluga droga zanim do tego dojdziemy A moja kolonia 144 pola

Ostatnio edytowany przez axel_oka (02-01-2008 21:41:41)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plpieczątki gliwice kolce na gołębie gta